" /> استقلال عطسه ای | اخبار
0
0

استقلال عطسه ای

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

تحاد شوروی بنیاد یکپارچگی ملتش را بر دشمنی با امپریالیسم آمریکا پی ریزی کرده بود.‌ پولیت بورو و رهبران شوروی همه توانایی اقتصادی- رسانه ای خود را بر چند پایه استوار کرده بودند:

۱- آفرینش دشمن و فراگیر کردن آن در ۱۵ جمهوری و کشورهای اقماری؛
۲- تمرکز بر توانمندی تسلیحاتی در بخش های هسته ای و غیره و غفلت از نیازهای زندگی. مثلا اتحاد شوروی از ۱۹۱۷ تا ۱۹۹۰(۷۳ سال) نتوانست در بازار جهانی مانند ژاپن و ارمان حتی یک برند لوازم خانگی ارائه دهد؛
۳- پشتیبانی و یاری نظامی از حکومت های کمونیستی اقماری.

یکی از کارهای شگفت و باورنکردنی شوروی، تمرکز روزانه و ارائه وضعیت سلامتی رئیس جمهور و اعضای متنفذ سنای آمریکا بود. سفارت و جاسوسان شوروی پیاپی موظف به ارائه گزارش آنان بودند. کار به جایی رسیده بود که جاسوسان شمار عطسه های روزانه رئیس جمهور را گزارش می دادند.

در واقع توانمندی و یکپارچگی شوروی به اوضاع و احوال درونی آمریکا گره خورده بود. اعضای پولیت بورو(دفتر سیاسی) وضعیت تندرستی رئیسان جمهور آمریکا را برای برنامه ریزی و تبلیغ درونی و کشورهای اقماری لازم پنداشته و به جای نقش آفند استراتژیک، رویکرد انفعالی و پدافندی در پیش گرفتند. کار به جایی رسیده بود که کمترین فراز و نشیب وال استریت و دلار و سهام، خود به خود، این ابرقدرت متکی به خودبسندگی را هم زیر تاثیر قرار می داد.

چنین موضعی، یعنی چیرگی دلار و وال استریت و بازار جهانی هنوز هم در مورد جهان، به ویژه کشورهای متخاصم با غرب همچنان حفظ شده و تصمیمات آنان خود به خود بازار این کشورها را چه بخواهند و چه نخواهند متاثر می کند.

به این گونه کشورها می توان لقب عطسه ای داد و استقلال آنان را به جهت تاثیر پذیری سخت و خرد کننده از بازار جهانی و تصمیمات قدرت ها، " استقلال عطسه ای" نامید. بدین معنی که کمتریت سرنوشت این گونه ملت- دولت ها تابع تغییرات و تصمیمات دیگران است ...

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد نهم

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین