" /> بنزین دزدی ترامپ در روز روشن؛ حراج مال بی صاحب! | اخبار
0
0

بنزین دزدی ترامپ در روز روشن؛ حراج مال بی صاحب!

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

دولت ترامپ مدعي است که بیش از یک میلیون بشکه بنزین كشور ما را كه راهي ونزوئلا بوده توقیف و تخلیه کرده و به ارزش ۴۰ ميليون دلار فروخته است ومي خواهد اين پول را به صندوقی واریز كند که از خانواده‌های قربانیان تروریسم حمایت می‌کند. ایران می گوید بنزین من نیست.ونزوئلا هم واکنش درخوری به توقیف مالش نداشته است.ملت های دو کشور هم آنچنان حساسیتی از خود نشان نداده اند. گویی مال بی صاحب حراج شده است.

?اما حقیقت آن است که اين بنزين صاحب دارد. این کالای مهم به ملتي تعلق دارد كه زير فشار تحريم ها وستم آمريكا به سختي معيشت و زندگي خود را سپري مي كند وخود درعطش بي بنزيني مي سوزد ونجيبانه مي سازد.

?خدا کند آن طوری که گفته می شود، پیشاپیش و با دلار یا بی دلار هزینه این محموله ها از کشور مقصد دریافت شده باشد و گرنه چرا باید بی مهابا چهار کشتی غول پیکر حامل مهم ترین و حساس ترین سوخت مملکت را به دهان اژدها برد و کدام اقتدار مي خواهد بنزين کشور را از ترامپ راهزن باز ستاند؟

?بنزین یک مؤلفه امنیتی در بيشتر کشورهاست و كشور ايران نيز بارها به خاطر مسئله نرخ بنزين و کمبود آن با چالش هاي امنيتي روبرو بوده است. حالا تصميم نظام اين گونه شده است كه بنزين كشور خود را به كشور ديگري صادر مي كند. به اين خودكفايي افتخار مي كنيم و اميدوارم به جايي برسيم كه در دیگر زمينه ها نیز صادركننده باشيم.اما وقتي ترامپ در روز روشن بنزيني كه من در عطش آن خون دل ها خورده ام را مي دزدد و مي خواهد بين مردم خود تقسيم كند ، چه كسي مي خواهد آن را براي من باز ستاند؟

?بنزين كشور من چهار ماه سفر دريايي را طي مي كند تا باك امنیت كشور ونزوئلا را پر كند و آن کشور را از پرتگاه بی ثباتی نجات دهد؛ و من در كنار پالايشگاه عظيم بنزين كشور خود، هم بايد کم بنزيني را تحمل كنم و هم درد قلدري كشور ترامپ را كه مي خواهد بنزين من را بين مردم خودش تقسيم كند.اين غصه ،غصه ي كمي نيست. يكي بنزين من را باز ستاند.

?چرا جامعه ايران براي بازستاندن اين همه بنزين ودلارهايش به كشور، واكنش مهمي از خود نشان نمي دهد!چرا ونزوئلا که در شرایط حساسی قرار دارد از مال خود محافظت نکرد!چرا توقف صادرات بنزین كشور در آب هاي آزاد و به گروگان گرفتن چهار كشتي توقيف شده ديگر؛ در بستر جامعه ايران یک بحث حاشیه‌ای است که از اهمیت چندانی برخوردار نیست.مگر همين جامعه نيست كه سالها به دنبال گراني بنزين ، گراني همه زندگي را به دوش مي كشد و روز خود را به سختي شب مي كند؟پس چرا از راهزن بنزين هاي خود خشم ندارد و آن طور كه رئيس جمهور مي خواهد بر سر كاخ سفيد فرياد نمي زند؟ جامعه به کدام سمت و سو در حال حرکت است که چوب حراج به منافع ملی خود را به سادگی تحمل می کند و چندان اهمیتی برای آن قائل نیست.

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد نهم

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین