" /> ترامپ دروغ مي گويد؛ما ثروتمند نبوديم! | مطالب کانال
0

ترامپ دروغ مي گويد؛ما ثروتمند نبوديم!

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

رئیس‌جمهور آمریکا در مبارزات تبليغاتي خود يك جمله ثابت در مورد ايران دارد. " اوباما ۱۵۰ میلیارد دلار به علاوه ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد در اختیار ایران قرار داده بود.کشور بسیار ثروتمندی بودند و حالا آنها کشور بسیار فقیری هستند." به باور من ترامپ دروغ مي گويد.اگر او راست می گوید پس چرا در آن سالهایی که کشور ثروتمند و پر از دلارهای نفتی بود؛ باز هم مانند امروز بسیاری از مشکلات سرجای خود بودند.

? آنچه دربودجه سال جاري، به عنوان منبع اصلی درآمد دولت برای اداره کشور تعیین شده است در برابر ۱۵۰ میلیارد دلار رقم ناچیزی است. پس چرا سال از نيمه نگذشته بود که دولت در هزينه كرد ودرآمد خود درمانده شد. پس آن ۱۵۰ ميليارد دلار بي زبان كه ترامپ مي گويد كجا رفته است؟مگر در اين مملكت چقدر بايد بي برنامه گي، دزدي و فساد بوده باشد كه اكنون بخشی از آن ۱۵۰ ميليارد دلار براي اداره كشور در دست نباشد؟ اين پرسش هر شهروندي را از وضعيت كشورش آنقدر نگران مي كند كه در يك خود فريبي محض و با هدف تسکین بخشیدن به دردها و آلام ها، ناچار باشد به خود القاء کند ترامپ دروغ مي گويد.

?اگر ۱۵۰ ميليارد دلار ادعاي ترامپ راست بود وما كشور ثروتمندي بوديم؛ چرا چرخ اقتصاد كشور اندکی ترميم نشد كه در اين چند ساله دوران پسااوباما اينقدر وابسته به شرق و غرب نباشيم و زندگی پر از بیم و اضطراب نباشد.

?ترامپ دروغ مي گويد؛ما ثروتمند نبوديم.باور كردني نيست همين چهار سال پيش ۱۵۰ ميليارد دلار پول داشتيم و اكنون براي اداره كشور محتاج نان شب و یک قلم داروی انسولین باشیم. اگر ما كشور ثروتمندي بوديم امروز آنقدر بخش درمان كشور درمانده نبود كه براي بيماران كرونايي اش تختي نباشد وهمه در صف مرگ باشيم؛ اگر آن ميليارد میلیارد دلار ادعايي ترامپ راست بود، از اين دلارها حداقل اندكي بايد مانده باشد تا به فرياد وزير بهداشت برسد ويك ميليارد دلار از آن ۱۵۰ ميليارد دلار به بخش درمان كشور كمك شود و امروز در بزرگترين چالش قرن كه همان شيوع بيماري كرونا است رتبه دوم فوتي كرونا در دنيا متعلق به ما نباشد.

?من مانده ام اگر آن همه ميليارد دلار راست بود وما در ۴ سال گذشته كشور ثروتمندي بوديم چرا آن زمان نيز به اصطلاح عاميانه " بار من بارم بود". آن زمان هم من كارگر فقيري بودم كه روزم به سختي شب مي شد و در پي لقمه ناني به هر دري مي زدم و بيكاري بيداد مي كرد.نارضايتي و بي اعتمادي با ۱۵۰ ميليارد دلار همانقدرجدي بود كه اكنون با بي دلاري شاهد هستيم.

?مي توان چندين كشور توسعه يافته را نام برد كه روی هم مجموعه دارايي هاي آنها با رشد شاخص هاي رفاه و خوشبختي که در جامعه دارند در يك سال به ۱۵۰ ميليارد دلار نمي رسد؛پس چگونه است اين دلارها بهبود مشهودي در وضعيت رفاه وزندگي طبقات متوسط وپايين جامعه ايران ايجاد نكرد.

?بسياري در جامعه امروز ايران اين عبارت را مدام تكرار مي كنند" براي ما چه فرقي مي كند كشورثروتمند باشد يا فقير. يك روحاني رئيس جمهور ما باشد يا غير روحاني، کشور درجنگ و تحریم باشد و یا در صلح ... و باورهايي از اين دست.اكنون اين نوع باور وتفكراز لايه هاي پنهان جامعه به لايه هاي آشكار آن رسيده است و يكي از خطرناك ترين باورهايي است كه سيستم بايد آن را جدي بگيرد.

?ثروت حکومت موجب فضیلت و رفاه جامعه می شود اما اگر ثروت در یک سیستم مایه خیر و رفاه مردمانش نباشد، به قول "مونتسکیو""شر میشود وانسان باید به خاطر آن پوزش بخواهد."

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد 2

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین