سریعترین راه برای خنک کردن فضای داخلی ماشین در تابستان

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.50 (1 رای)

سریعترین راه برای خنک کردن فضای داخلی ماشین در تابستان

اخیرا شاهد گرم ترین روزهای سال در بسیاری از شهرهای کشور هستیم. همین روز گذشته بود که اعلام شد شهر اهواز رکورد گرم ترین دمای ثبت شده در ایران را شکسته است و حتی می توان آن را یکی از گرم ترین دماهای ثبت شده در مناطق شهری در جهان دانست. سایر شهرهای ایران هم بسته به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی روزهایی بسیار گرم را تجربه می کنند. برای در امان ماندن از این گرمای سخت، معمولا اولین راه پناه بردن به پنکه و دستگاه های تهویه هوا است. به خصوص اگر در شهرهای بزرگی زندگی می کنید که گردش جریان هوا به دلیل وجود ساختمان های بلند در آنها با مشکل مواجه شده است. همین موضوع در زمان رانندگی نیز صادق خواهد بود. اما سریعترین راه برای خنک کردن فضای داخلی ماشین در تابستان چیست؟ اگر بنا به اجبار ماشین را در فضای باز پارک کنید پس از بازگشت به آن با جعبه ای فلزی و فوق العاده داغ روبرو خواهید شد که حتی نفس کشیدن در هوای بسیار گرم آن نیز خسته کننده و سخت است. معمولا اولین کار در این شرایط پایین نیاوردن پنجره ها و روشن کردن کولر ماشین برای خنک کردن محیط داخل آن است اما با این کار علاوه بر مصرف انرژی بیشتر، مدت زمان بیشتری نیز می بایست صرف خنک کردن ماشین کنید. از نظر فیزیکی هوای گرم سبک تر از هوای سرد است و به همین دلیل اگر فضای ماشین را به صورت مجازی از وسط به دو قسمت تقسیم کنیم، می توان با تقریب خوبی گفت نیمه بالایی محیط گرمتری نسبت به نیمه پایینی دارد. پس برای شکست دادن این شرایط سخت فیزیکی و سریع خنک کردن ماشین بهترین کار آن است که به ترتیب زیر عمل کنید: ابتدا شیشه های ماشین را تا نیمه پایین بیاورید، سپس دریچه خروج هوای کولر را بر روی "خروج از پایین" تنظیم کنید. خروج هوا از دریچه های پایینی معمولا با علامت فلش به سمت پای یک آدمک بر روی کلیدهای کولر نشان داده می شود. سپس حالت گردش هوا را هم بر روی "هوای تازه" قرار دهید. برای این کار شما با یک کلید سر و کار خواهید داشت. معمولا روی داشبورد کلیدی یا اهرمی وجود دارد که شکل آن یک ماشین را نشان می دهد که یک فلش در حال گردش درون آن وجود دارد. روشن بودن این کلید به معنی بسته بودن ورودی ها و گردش هوای داخلی است. در نتیجه باید آن را خارج کنید تا هوای تازه از بیرون وارد ماشین شود. در نهایت درجه شدت باد کولر را هم بر روی آخرین مقدار خود قرار دهید.

 

این مجموعه با سالها تجربه در زمینه واردات انواع تجهیرات سرمایشی و گرمایشی با برند های جهانی گری ، اجنرال و دایکین توانسته است گام بسیار بزرگی در زمینه واردات ، پخش و نصب و نگهداری تجهیزات صنایع برودتی بردارد . این مجموعه دارای مجوز رسمی از اتحادیه و همچنین مجوز رسمی نمایندگی گری ؛ نمایندگی اجنرال و نمایندگی دایکین در ایران را دارد . و اقدام به فروش انواع کولر گازی گری ، اسپلیت اجنرال ، کولر گازی دایکین می نماید . این شرکت با نام تجاری تک کولر در تمام شهر های ایران نمایندگی دارد و دفتر اصلی نمایندگی گری تهران در خیابان دماوند که آدرس دقیق و لوکیشن آن در سایت درج شده است قرار دارد . این مجموعه در زمینه فروش و نصب و نگهداری داکت اسپلیت گری  و داکت اسپلیت اجنرال دارای سابقه و پروژه های مختلف اجرایی نیز می باشد که توضیحات کامل آن در صفحه ی تخصصی ان قرار داده ایم .

از دیگر مجوز های موجود این شرکت داشتن مجوز فروش محصولات دایکین با نام تجاری نمایندگی دایکین است که در این بخش واحد اجرایی ویژه این برند تشکیل داده  و در این واحد فروشVRV دایکین به صورت ویژه و با تخفیف قرار دارد . اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با کارشناس های بر خط ما به صورت شبانه روزی مکاتبه نمایید.

با انجام این کارها فشار هوای سرد که از پایین وارد اتاق ماشین می شود باعث هدایت هوای گرم موجود در نیمه بالایی به سمت پنجره هایی می شود که قبلا آنها را باز کرده اید. هوای گرم به سرعت از ماشین خارج شده که می توانید این اتفاق را به راحتی احساس کنید. در نهایت شیشه ها را بالا برده، ورود هوا از بیرون را روی "گردش هوا" تنظیم کنید و درجه کولر را بر روی مقدار مورد نظرتان تنظیم کنید. با استفاده از چنین ترفندی علاوه بر خنک کردن ماشین در کمترین زمان ممکن، در مصرف انرژی خودرو نیز صرفه جویی خواهید کرد.

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد 2

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین