بنر ابتدایی سایت تک کولر می باشد .

اسلایدشو نمایندگی گری تهران

صفحه مربوط به فروش انواع کولر گازی و اسپلیت گری دایکین اجنرال
صفحه مربوط به فروش انواع دستگاه داکت اسپلیت گری دایکین اجنرال
صفحه مربوط به فروش انواع دستگاه مالتی پنل پیشرفته گری دایکین اجنرال
صفحه مربوط به فروش انواع چیلر گری دایکین اجنرال
صفحه مربوط به فروش انواع دستگاه تصفیه هوا گری دایکین اجنرال
صفحه مربوط به فروش انواع دستگاه کولر آسانسور گری دایکین اجنرال

کولر گازی کوچک

کولر گازی کوچک

کولر گازی کوچک

10 چیز مهمی که مصرف کنندگان باید درباره ی کولر گازی کوچک بدانند:

بیشتر خانه ها در آب و هوای گرم کولر گازی کوچک دارند. برای بعضی ممکن است کولر گازی کوچک تشریفاتی باشد اما برای خیلی ها یک لازمه است. Ashrae که مخارج تجهیرات و قدرت شروع به کار را به محصولش داده است، از مصرف کنندگان می خواهد تا از سیستم کولر گازی کوچک خود مطلع باشند. این ده نکته می تواند مصرف کننده را بیشتر با سیستم کولر اشنا کند و او را قادر می سازد تا از ان بهتر نگهداری و استفاده کند. اگر لازم شد که جایگزینش کنید، به دنبال یک HVACحرفه ای باشید.

کولر چیست؟

اولین تعریف کاربردی از کولر در سال 1908 توسط جی.بی. ویلسون[1] ارائه داده شد. این تعریفی است که ویلیس کریر[2] "پدر کولر" تصدیقش کرد:

 

  • در همه ی قسمت های خانه رطوبتی مناسب به وجود می آورد.

  • فضا را از رطوبت بسیار زیاد در بعضی فصول آزاد می کند.

  • تامین پایدار و کافی تهویه ی هوا

  • در  فصول معینی هوای اتاق را به خوبی خنک می کند.

  • به گرم کردن اتاق ها در زمستان کمک می کند.

  • دستگاهی است که در قیمت و نگهداری پر هزینه نیست.

چگونگی کارکرد یک کولر

کولر گازی کوچک : نقش کولر خانه ی شما این است که هوای گرم را از خانه به بیرون منتقل کند که به این وسیله شما و خانه ی شما را گرم می کند. کولر ها با گرفتن گرما از هوا، هوای خنک را به داخل خانه ی شما می آورند. هوا توسط دمیدن هوا با یک سری لوله های سرد به نام سیم پیچ تبخیر کننده خنک می شود. این همانند همان خنک شدنی عمل می کند که وقتی آب روی دستتان بخار می شود، حس می کنید. تبخیر کننده با مایع خاصی به نام سرد کن پر شده است که وقتی گرما را از هوا جذب می کند، از مایع به گاز تبدیل می شود. سرد کن به یک سیم پیچ دیگر در خارج از خانه ارسال می شود که در اینجا گرمایش را از دست می دهد و دوباره به مایع تبدیل می شود. سیم پیچ بیرونی چگالنده نام دارد چون سرد کن از گاز دوباره حالت مایع در می اید همانند نمِ روی پنجره ی سرد. یک پمپ که کمپرسور نامیده می شود، استفاده می شود تا سرد کن را بین دو سیم پیچ  به حرکت در اورد و فشار سرد کن را تغییر دهد تا کل سرد کن ها بخار شوند یا در سیم پیچ های مناسب ذخیره شوند.

انرژی تمام این ها توسط موتوری که کمپرسور را به راه می اندازد، استفاده می شود. کل سیستم معمولا سه برابر انرژی خنک کننده که کمپرسور مصرف می کند را تامین می کند. این حقیقت عجیب به این دلیل اتفاق می افتد که تغییر سرد کن از مایع به گاز و بر عکس به سیستم اجازه می دهد تا انرژی بیشتر از انچه که کمپرسور مصرف می کند را به حرکت دراورد.

 کولر گازی کوچک

تُنِ سرد کننده چیست:

کولر گازی کوچک :قبل از اینکه سرد سازیِ کولر اختراع شود، خنک سازی توسط ذخیره ی توده های بزرگ یخ انجام می شد. وقتی ماشین های خنک کننده شروع به کار کردند، آن ها ظرفیتشان را توسط مقداری معادل یخی که در روز آب می شود اندازه گیری می کردند که کلمه ی "تن" در اندازه گیری کولر از اینجا نشات می گیرد.

تن خنک کننده امروزه به عنوان دریافت 12000BTU ساعت خنک کردن، تعریف می شود. BTU خلاصه ی عبارت British Thermal Unit به معنی واحد حرارتی بریتانیا (و واحدی است که خود بریتانیایی ها ازان استفاده نمی کند.) BTU واحد گرماست- یا در این مورد انرژی خنک کننده. البته این خیلی مهم تر است که درخاطر داشته باشیم که یک پنجره ی کولر معمولا کمتر از یک تن است. یک کولرکوچک باید دو تن و یک کولر بزرگ باید سه تن باشد.

 

مشکل کار کجاست؟

کولر گازی کوچک :برعکسِ بیشتر وسایل گرمایشی، کولر ها سیستم های مکانیکی پیچیده ای دارند که تحت شرایط خاصی درست کار می کنند. بر حسب ظرفیت معینی در خانه اندازه گیری می شوند. آن ها دارای مقدار معینی سرد کن به نام "شارژ" هستند.  ان ها دارای مقدار معینی از جریان هوا در امتداد سیم پیچ ها هستند. وقتی هر کدام از این چیز ها تغییر می کند، دستگاه با مشکل روبرو می شود.

اگر گرمای بیشتری در داخل خانه ایجاد کنید چه به دلیل تعداد افراد و اسبابِ زیاد داخل خانه و چه به دلیل تغییرات در خانه، این امکان وجود دارد که کولر نتواند از پس خنک کردن خانه بر اید.اگر شارژِ سرد کن در دستگاه به بیرون نشت کند، ظرفیت دستگاه را پایین می آورد. شما سرمای کمتری دریافت می کنید و دستگاه قادر نخواهد بود وقتی مصرف بالاست، به خوبی کار کند.اگر جریان هوا در مسیر به سمت سیم پیچ بیرون، کاهش پیدا کند، توانایی برای رد گرمای بیرون کاهش پیدا می کند و دو مرتبه ممکن است که ظرفیت دستگاه پایین بیاید، مخصوصا در دماهای بالاترِ بیرون.در اب و هوای خشک مثلا در قسمت جنوب غربی ایالات متحده، همچنین مشکلی در رابطه با سیم پیچ درونی (تبخیر کننده) اتفاق می افتد: جریان هوای بالاتر به دستگاه کمک می کند، جریان هوای پایین تر به دستگاه اسیب می رساند. در اب و هوای مرطوب، شرایط پیچیده تر است. در جریان هواهای بالاتر، رطوبت زدایی کمتر می شود که منجر به رطوبت بالای داخل خانه می شود.  و اما اگر جریان هوا پایین بیاید، ممکن است تبخیر کننده یخ بزند. این کار را بدتر می کند و انقدر به کمپرسور اسیب می رساند تا ان را از  کار می اندازد که این کار شما را با تعمیری پر هزینه و فقدان خنکی روبرو می کند.

 

نقش فیلتر ها در کولر گازی کوچک چیست؟

کولر گازی کوچک :تقریبا همه ی دستگاه های کولر یک فیلتر در بالای تبخیر کننده دارند. فیلتر می تواند در شبکه ی برگشتی یا در مجرا های خاصی در سیستم لوله باشد و می تواند یک فیلتر پرز دار یا تا شونده باشد. این فیلتر ذرات را از جریان هوا می زداید که هم دستگاه کولر را تمیز نگه دارد و هم ذرات را از هوا دور کند.همانطور که فیلتر کارش را انجام می هد با ذرات بیشتر و بیشتری سنگین می شود. در واقع این کار باعث می شود که بهتر عمل کند اما همینطور مقاومت را بالا می برد و جریان هوا را کاهش می دهد. وقتی همچنین اتفاقی می افتد باید فیلتر را عوض کنیم. اینکه هر چند وقت فیلتر را تعویض کنیم بستگی به این دارد که هوا چقدر کثیف باشد و فیلتر چقدر برزگ باشد.

اگر فیلتر را عوض نکنید جریان هوا به پایین می رود و دستگاه خوب کار نمی کند. نه تنها این، بلکه اگر فیلتر خیلی کثیف باشد، خودش یک منبع الودگی هوا می شود.اگر فیلتر را کامل در بیاورید، مشکل جریان هوای پایین را حل می کنید اما این فقط مشکل را برای مدت کوتاهی حل می کند. ذراتی که قرار بود فیلتر ان ها را بیرون اورد الان روی سیم پیچ تبخیر کننده نشسته اند و در نهایت ان را با مشکل مواجه می سازند. یک فیلتر جدید بسیار به صرفه تر است.وقتی یک فیلتر جدید می خرید Ashrae پیشنهاد می کند که فیلتری با ارزش حداقل بازده 6 یا بالاتر بگیرید.

کولر گازی کوچک

 

نگهداری دستگاه

کولر گازی کوچک :مسائل مربوط به نگهداری روزمره مانند در اوردن فیلتر می تواند توسط بیشتر مصرف کنندگان انجام شود اما دیگر مسائل باید توسط خدمات حرفه ای انجام شود.ایده ی خوبی است که در اول هر فصل سرما، کثیفی و موانع را از روی سر پیچ و ابگذر بزداییم. این ممکن است نیازمند فراخوان خدمات حرفه ای باشد که به دستگاه و مصرف  کننده بستگی دارد.

اگر دستگاه به اندازه ای که باید سرما تولید کند، سرما تولید نمی کند، ممکن است مشکل از شارژِ سرد کن یا جریان هوا باشد. این مشکلات ممکن است نیازمند خدمات باشند.

 

اهمیت مجراها در کولر گازی کوچک :

کولر گازی کوچک :دلیل دیگری که دستگاه ممکن است قادر به تولید هوای خنک نباشد، به دلیل نشت مجرا است. نشت مجرا می تواند حتی 20 تا 40% انرژی یک کولر کارامد را تضعیف کند، اگر مجرا ها از خارج فضا های خنک شده عبور کنند (همانند شیروانی ها و گاراژ ها). مجرا های بیرونی باید به خوبی عایق کاری شوند. محصولات مختلفی برای عایق کاری مجرا ها وجود دارند که می شود توسط صاحب خانه یا پیمان کار حرفه ای انجام شود.

اگر مجرا های نشتی خود را اب بند کنید، می توانید بیشتر از نصف ظرفیت کولر را مجانی داشته باشد. اگر مجرا ها قابل دسترسی هستند، مصرف کنندگان ماهر می توانند با بتونه – ماده ای سفید چسبناک که می توانید روی لوله ها بکشید-  مجرا ها را اب بندی کنند. در غیر اینصورت نیاز دارید تا خدمات حرفه ای لوله ها را اب بندی کنند. 

 چگونگی افزایش کارایی انرژی در کولر گازی کوچک 

کولر گازی کوچک :اب بندی لوله های نشتی ممکن است مهم ترین کاری باشد که شما برای افزایش کارایی می توانید انحام دهید اما خیلی کار های دیگر هم می توانند به این عمل کمک کنند: فیلتر های کثیف را عوض کنید، شارژ و جریان هوا را به درستی نگاه دارید، سیم پیچ ها را تمیز کنید.کار دیگری که می توانید بکنید این است که مطمئن شوید که واحد بیرونی (چگالنده) انقدر از چشم دور نیست که جریان هوایش مسدود شود یا اینکه عوامل دیگر باعث مسدود شدنش شوند.

 

اگر می خواهید کولر را عوض کنید، دستکاهی با بازده بالا بگیرید. شناخته شده ترین درجه ی بازده، در جه بازده انرژی فصلی است (SEER). SEER 13  حد اقل بازده است که باید در نظر بگیرید. اما بتزده های بالاتر معمولا  مقرون به صرفه تر هستند.بسته به اب و هوای شما، می توانید از درجه بازده های دیگری استفاده کنید. مثلا در هوای گرم و خشک باید به دنبال درجه بازده انرژی ای باشید که چگونگی عملکرد دستگاه در نقطه ماکسیمم را نشان می دهد. اگر در هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید، باید توجه داشته باشید که دستگاه چگونه می تواند رطوبت زدایی کند.

 

سبک کردن کار

کولر گازی کوچک :شما می توانید با کاهش اندازه ی کاری که کولر می کند، باعث عملکرد بهتر ان شوید. می توانید این کار را با بهبود ساختمان یا کاهش بار دورنی تولید شده که کولر  باید با ان سرو کله بزند، بکنید.

بهبود "محفظه" ی خانه شامل چیزهاییست همانند مراحل عایق کاری، سایه کردن پنجره ها یا کاهش نشت هوا. این بهبود ها انرژی مصرف شده روی گرما و سرما را کاهش می دهد اما ممکن است نیازمند وقت یا هزینه باشد. استفاده از محصولات با بازده بالا معمولا مقرون به صرفه است وقتی که ان را روی یک سقف یا پنجره ی جدیدی می گذاریم. مثلا سربندی خنک می تواند نصف یک  تن خنکی و یک عالمه انرژی را در سال ذخیره کند.کاهش بار درونی ساده تر است. دستگاه های برقی دیگر و لامپ ها را خاموش کنید. زمان استفاده از دستگاه های برقی(مانند ماشین لباسشویی و خشک کنی) را به ساعات خنک تر روز تغییر دهید. برای برطرف کردن گرما و رطوبت در اشپزخانه و حمام از پروانه ی خروجی استفاده کنید. خرید دستگاه های دارای ستاره ی انرژی یا بازدهی بالا هم کمک می کند.

در بعضی اب و هوا ها تکنیک های دیگری برای کاهش کار کولر انجام می شود. در اب و هوای خشک کولر های تبخیری (نوع جدید کولر های ابی) می توانند سرمای قابل توجهی را ایجاد کنند. در اب و هوا هایی با نوسان دمای زیاد همانند اب و هوای گرم و خشک، می توانید بار را توسط اوردن مقدار زیاد هوای سرد بیرون به داخل کم کنید. این روش ها "خنک سازی شبانه"، "خنک سازی تهویه ای" یا "ذخیره کننده ی محلی" نامیده می شوند.

کولر گازی کوچک

 

تهویه کردن

کولر گازی کوچک :نکات قبلی روی خنک سازی تمرکز داشتند اما تعریف اصلی کولر بیش از ان را شامل می شود؛ یک کولر ایده ال به ان اندازه که برای ایجاد سلامت و راحتی نیاز است، باید گرما دهد، سرما دهد، تمیز کند، تهویه کند، رطوبت دهد و رطوبت زدایی کند. در حقیقت دومین هدف مهم تعریف اصلی، تهویه کردن است. تهویه نیاز است، چه وسیله ای که ما ان را کولر می نامیم ان را فراهم کند یا نه.

بدون تهویه ی کافی، الاینده های تولید شده در داخل خانه منجر به مشکلات سلامتی و راحتی می شوند. Ashrae پیشنهاد می کند که حداقل به حدی تهویه باشد تا هوای داخل خانه را با توجه به طرح خانه هر چهار ساعت یک بار تعویض کند. خانه های قدیمی تر دیوار هاو لوله های نشتی بیتشری دارند و اغلب از طریق ان نشتی ها تهویه ی لازم را دریافت می کنند. این گونه نشتی ها ممکن است بهترین روش انرژی کارامد برای تهویه نباشند و فرصتی برای ذخیره سازی باشند.بیشتر خانه های جدید و موجود نسبتا محکم تر هستند و برای رسیدن به تهویه حداقلی نیاز به تهویه ی مکانیکی دارند.

 

معرفی شرکت کولر

این مجموعه با سالها تجربه در زمینه واردات انواع تجهیرات سرمایشی و گرمایشی با برند های جهانی گری ، اجنرال و دایکین توانسته است گام بسیار بزرگی در زمینه واردات ، پخش و نصب و نگهداری تجهیزات صنایع برودتی بردارد . این مجموعه دارای مجوز رسمی از اتحادیه و همچنین مجوز رسمی نمایندگی گری ؛ نمایندگی اجنرال و نمایندگی دایکین در ایران را دارد . و اقدام به فروش انواع کولر گازی گری ، اسپلیت اجنرال ، کولر گازی دایکین می نماید . این شرکت با نام تجاری تک کولر در تمام شهر های ایران نمایندگی دارد و دفتر اصلی نمایندگی گری تهران در خیابان دماوند که آدرس دقیق و لوکیشن آن در سایت درج شده است قرار دارد . این مجموعه در زمینه فروش و نصب و نگهداری داکت اسپلیت گری  و داکت اسپلیت اجنرال دارای سابقه و پروژه های مختلف اجرایی نیز می باشد که توضیحات کامل آن در صفحه ی تخصصی ان قرار داده ایم .

از دیگر مجوز های موجود این شرکت داشتن مجوز فروش محصولات دایکین با نام تجاری نمایندگی دایکین است که در این بخش واحد اجرایی ویژه این برند تشکیل داده  و در این واحد فروشVRV دایکین به صورت ویژه و با تخفیف قرار دارد . اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با کارشناس های بر خط ما به صورت شبانه روزی مکاتبه نمایید.

گرما نیست، رطوبت است

کولر گازی کوچک :کنترل رطوبت مشکلی بود که نیاز برای کولر را به وجود اورد. فقدان کنترل رطوبت خصوصا در اب و هوای خشک و مرطوب می تواند منجر به رشد قارچ و مشکلات رطوبتی دیگر شود. رطوبت های بالای داخل خانه می تواند منجر به مشکلات سلامتی و راحتی شود.کولر های جدید در عین حالی که خنک می کنند، رطوبت زدایی هم می کنند؛ شما می توانید ان را توسط ابی که از ابگذر خارج می شود ببینید، اما این رطوبت زدایی نسبت به کار اصلیِش،کنترل دما، کاری جزئی است. ان ها نمی توانند مستقلا هم دما را کنترل کنند هم رطوبت را.

در اب و هوای گرم و رطوب رطوبت زدایی جزئی ای که اتفاق می افتد همیشه ممکن نیست به اندازه ای باشد که شرایط رطوبت درون را قابل قبول نگاه دارد. حداکثر رطوبت زدایی ای در زمان های گرم سال- که کولر خیلی کار می کن-   اتفاق نمی افتد، بلکه زمان های معتدل سال که کولر زیاد کار نمی کند اتفاق می افتد.با وجود اینکه یک سری دستگاه های کولری هستند که تضمین می کنند که مستقلا رطوبت را کنترل می کنند، دستگاه های متداول ممکن است به طور کافی قادر به کنترل مشکل نباشند و ممکن است در بعضی شرایط باعث ایجاد مشکلات راحتی و قارچی شوند. بعضی از دستگاه های اخیر رطوبت زدایی را افزایش داده اند اما وقتی دستگاه موجود به طور کافی قادر به رطوبت زدایی نباشد، لازم می شود که یک رطوبت زدای مجزا خرید.

 

کارهایی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند برای کم کردن نیاز به رطوبت زدایی انجام دهند

کولر گازی کوچک : ترموستات خود را در حالت پنکه نگذارید. در این حالت پنکه همیشه کار می کند چه سیستم خنک کننده ی شما فعال باشد چه نه و یک تاثیر بد دیگرش این است که رطوبتی که دستگاه بیرون داده بود را قبل از اینکه خارج شود دوباره به داخل خانه می اورد.

در طول فعالیت های تولید رطوبت از پروانه خروجی استفاده کنید. اشپزی، حمام، شستن و فعالیت های مشابه باعث ایجاد رطوبت زیادی در داخل خانه می شوند. ان رطوبت را مستقیما با استفاده از یک پروانه یا پنکه  خارج کنید. و همچنین از خشک کردن لباس در داخل خانه اجتناب کنید مگر با ماشین خشکشویی ای که مستقیما به بیرون راه دارد.وقتی که بیرون خیلی مرطوب است، پنجره ها را باز نکنید یا از سرمای تهویه ای استفاده نکنید.

 

10 نکته که به مصرف کنندگان کمک می کند

کولر گازی کوچک : این 10 نکته به مصرف کنندگان کمک می کند تا بیشتر از دستگاه کولرشان آگاهی داشته باشند و بهتر از ان نگهداری و استفاده کنند. اگر نیاز شد که دستگاه را عوض کنید، به دنبال یک HVAC حرفه ایِ دارای شرایط باشید البته ترجیحا عضو Ashrae  باشد.Ashrae بهترین جامعه ی صنعتی جهان در زمینه ی گرمایشی، تهویه، کولر و سرد سازی است. این جامعه محیط درونی را راحت نگاه می دارد و غذا های سالم به مصرف کنندگان می دهد و محیط بیرون را تمیز نگاه می دارد. پایه ی صنعتی Ashrae توسط 50000 عضو داوطلب شامل مهندسین، پیمانکاران، کارخانه داران، نمایندگان کارخانه ها و معماران ساخته شده است.

 

این تصویر تعمیرات تخصصی کولر گازی های مدل گری و اجنرال و دایکین را نشان می دهد
این تصویر به کاربر اشاره می کند که پروژه های تک وکولر در حال نمایش است
این تصویر در حالت مویابل نمایش داده می شود. برای انجام تعمیرات کولر گازی
این تصویر در حالت مویابل نمایش داده می شود. برای نمایش پروژه های انجام شده توسط تک کولر