0
0

یخچال واکسن یا سردخانه؟!

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

همان‌طور که مشاهده کردید قرار نیست واکسنی از خارج خریداری شود زیرا این واکسن‌ها برای نگهداری نیاز به یخچال‌هایی دارند که دمای آنها به منفی۷۰ درجه برسد و توان مهندسان غیور داخلی هنوز به درجه‌ای نرسیده که یخچال منفی ۷۰ درجه‌ای تولید کنند.

?از طرفی گویا پول کافی برای خرید این یخچال‌ها نیز وجود ندارد. هر کدام از این یخچال‌ها ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار قیمت دارند و هر یخچال می‌تواند حدود ۲۳ هزار دوز واکسن را در خود جای دهد. به عبارتی اگر ما ۸۰ میلیون دوز واکسن نیاز داشته باشیم، حدود سه هزار یخچال نیاز است و باید خریداری شود و اگر هر یخچال ۲۰ هزار دلار قیمت داشته باشد، ۶۰ میلیون دلار بودجه برای خرید این یخچال‌ها نیاز است.

?حالا این رقم را بگذارید کنار اختلاس دو میلیارد یورویی بابک زنجانی یا اختلاس شش میلیارد یورویی اخیر تا اندک بودن هزینه خرید یخچال‌ها را به خوبی درک کنید! ترجمه روان این تحلیل این است که در این مملکت ۶۰ میلیون دلار پیدا نمی‌شود که با آن جان ۸۰ میلیون نفر را نجات دهند.

?به نظر من بهترین کار این است که همگی جمع شویم و از طبری بخواهیم از رفقایش بخواهد برایمان یخچال بخرند! اگر او بگوید، رویش را زمین نمی‌اندازند.

اما نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که اگر فرض کنیم وزارت بهداشت موفق به تولید بهترین واکسن دنیا شود، این واکسن‌ها را می‌خواهد کجا نگهداری کند؟! مگر اینکه واکسن‌ها را همان‌جا جلوی مراجعان تولید کنند و درجا به آنها تزریق کنند.

?اما به نظر می‌آید بهترین راه همان رفقای طبری است. راه دیگر هم این است که از همین لحظه پروژه تولید واکسن متوقف و پروژه یخچال‌سازی آغاز شود تا حداقل جای کافی برای نگهداری از اجساد فوتی‌ها داشته باشیم! /جهان صنعت

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد نهم

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین