چطور حین رانندگی خوابمان نبرد ؟

نویسنده: مدیریت سایت
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

چطور حین رانندگی خوابمان نبرد ؟

9نکته برای بیدار ماندن در حال رانندگی و جلوگیری از خواب آلودگی رانندگی

زمانی که شما با ماشین از شهری به شهر دیگر سفر میکنید ، میتوانید هزینه بلیط یک هواپیمارا ذخیره کنید، اما باید به یاد داشته باشید که پس ازمدتی در صندلی راننده احساس خستگی میکنید و باید بیدار بمانید بسیار مهم است که آماده و هوشیار باشید و از عواملی که باعث خواب الودگی میشود جلوگیری کنید و در نهایت سفری بدون خطر که اغلب آنها ناشی از خواب آلودگی در رانندگی می شود داشته باشید. باید بدانید که تهویه هوای مناسب و گرمای کافی از عوامل کلیدی برای بیدار ماندن در حال رانندگی است، زیرا گرمای بیش ازحد باعث خواب آلودگی میشود اما این همه چیز نیست در اینجا چند نکته وجود دارد که کمک می کند تا شما حین رانندگی احساس خواب آلودگی نکنید. 1- قبل ازاینکه وارد جاده شوید کمی استراحت کنید :

اگر شما برای یک سفر طولانی برنامه ریزی میکنید بهتر است که قبل از حرکت حداقل 7 ساعت استراحت کنید خواب خوب به شما کمک خواهد کرد که برای چند ساعت اینده هشیار بمانید .این موضوع اثبات شده است ،افرادی که شب قبل کمتر از 3 ساعت خوابیده باشند روز بعد تمرکز کمتری خواهند داشت هنگامی که شما همچنان خسته باشید بر توانایی شما در عمل و عکس العمل هنگام رانندگی تاثیر میگذارد .

2- مطمعن شوید که صبحانه خوب و کاملی میخورید :

اولین وعده غذایی در روز به شما انرژی میدهد و به حفظ توانایی های جسمانی شما کمک میکند یک صبحانه که دارای مقدار زیادی پروتیین, کربوهیدرات و مواد معدنی باشد، شما را برای نیمه اول روز هشیار نگه میدارد .

3- تهویه مناسب :

رانندگی در هوای گرم و یا بدون تهویه مناسب میتواند میزان رسیدن اکسیژن به شما را کاهش دهد و باعث خواب الودگی شود از طرف دیگر,نسیم خنک برای هشیار ماندن به شما کمک خواهد کرد . این بسیار مهم است که, تمام عواملی را, که باعث خستگی و کوفتگی میشود را ازبین ببرید .

قرار گرفتن در معرض گرمای شدید میتواند باعث:

  • افزایش فشار عصبی
  • سرگیجه
  • حالت تهوع .... می شود همه این عامل ها میتواندباعث، افزایش خطر از دست دادن کنترل شما در حال رانندگی شود.

2- مطمعن شوید که صبحانه خوب و کاملی میخورید :

4- در طول سفر غذاهای سبک بخورید:

کسانی که سفرهای طولانی دارند در طول سفر غذاهای سنگین میخورند، به همین دلیل بیشتر در معرض خواب الودگی قرار میگیرند ، خوردن غذاهایی مانند گوشت قرمز و کربوهیدراتهای پیچیده در مقادیر زیاد هضم غذا را سخت تر میکند. به همین دلیل باعث خواب الودگی میشود .چه اتفاقی می افتد که بدن برای هضم به انرژی نیاز دارد و باعث خستگی میشود؟با خوردن غذاهای سبک و متعادل زندگیتان را نجات دهید .

 

 

معرفی شرکت کولر

این مجموعه با سالها تجربه در زمینه واردات انواع تجهیرات سرمایشی و گرمایشی با برند های جهانی گری ، اجنرال و دایکین توانسته است گام بسیار بزرگی در زمینه واردات ، پخش و نصب و نگهداری تجهیزات صنایع برودتی بردارد . این مجموعه دارای مجوز رسمی از اتحادیه و همچنین مجوز رسمی نمایندگی گری ؛ نمایندگی اجنرال و نمایندگی دایکین در ایران را دارد . و اقدام به فروش انواع کولر گازی گری ، اسپلیت اجنرال ، کولر گازی دایکین می نماید . این شرکت با نام تجاری تک کولر در تمام شهر های ایران نمایندگی دارد و دفتر اصلی نمایندگی گری تهران در خیابان دماوند که آدرس دقیق و لوکیشن آن در سایت درج شده است قرار دارد . این مجموعه در زمینه فروش و نصب و نگهداری داکت اسپلیت گری  و داکت اسپلیت اجنرال دارای سابقه و پروژه های مختلف اجرایی نیز می باشد که توضیحات کامل آن در صفحه ی تخصصی ان قرار داده ایم .

از دیگر مجوز های موجود این شرکت داشتن مجوز فروش محصولات دایکین با نام تجاری نمایندگی دایکین است که در این بخش واحد اجرایی ویژه این برند تشکیل داده  و در این واحد فروشVRV دایکین به صورت ویژه و با تخفیف قرار دارد . اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید با کارشناس های بر خط ما به صورت شبانه روزی مکاتبه نمایید.

5- توقف کردن برای استراحت مناسب :

تمرکز طولانی در افق باعث خستگی میشود و مقدار زیادی از انرژی را مصرف میکند یک راه خوب برای کاهش استرس و جلوگیری از خواب الودگی این است که یک توقف کوتاه داشته باشید ودر هوای تازه نفس بکشید ؛به خوبی شناخته شده است که استراحت به طور مداوم و منظم باعث افزایش توجه و فعالیت مغز میشود .هر دوساعت یک بار 10تا 15 دقیقه استراحت کردن در حال رانندگی باعث میشود که فعالیت مغز و رفلکس های شما افزایش یابد.

6- با سرعت مطمئن و کم رانندگی کنید:

رانندگی با سرعت بالا، باعث میشود که وسایل نقلیه ی دیگر از شما فاصله بگیرند و هوشیار باشند که این باعث میشود حواس شما جمع باشد اما باعث خستگی زودرس میشود بهتر است که با سرعت کمتر رانندگی کنید و برای مدت طولانی انرژی داشته باشید .

7- از رانندگی بین ساعت 2تا 5 صبح خودداری کنید:

بدن شما بین ساعت 2تا 5صبح به شدت نیاز به خواب دارد در این دوره زمانی همیشه بیشترین ارامش به بدن منتقل میشود در این دوره، خواب عمیق اتفاق می افتد و این زمانی است که سیستم عصبی شما آرام است ، با خودداری از رانندگی در این ساعات، سطح ریسک چپ کردن پشت فرمان را کاهش دهید.

8- استفاده از الکل و مواد مخدر :

8- استفاده از الکل و مواد مخدر :

این عادت غلط و مخرب باعث کاهش هشیاری شما میشود علاوه بر این الکل در مقادیر کم دارای اثرات ارام بخش و مهارکننده است . نوشیدنی های الکلی به عنوان انتقال دهنده های عصبی شناخته شده اند که حالت اضطراب را کنترل و تنظیم میکنند در نتیجه زمانی که شما رانندگی میکنید، هشیاریتان را از دست میدهید. مصرف قرص های خواب اور ,قرص های ضد الرژی میتواند به همان اندازه مضر باشد .

9-یک کمک راننده همراه خود داشته باشید :

اگر در سفر،یک کمک راننده پر حرف داشته باشید رانندگی در شب بسیار آسان تر میشود آنها میتوانند در مورد حوادث جاده به شما هشدار دهند و اگر شما شروع به چرت زدن کردید شمارا هشیار کنند و همچنین میتوانید به نوبت رانندگی کنید .این بسیار مهم است کسی که کنار شما مینشیند خواب نباشد در این صورت شانس خود را برای خوابیدن در پشت فرمان افزایش میدهید.

 

 

 

تک کولر : مجموعه تحقیقاتی و نمایندگی صنایع برودتی در تهران

آدرس :تهران ، خ دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خ مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد 2

021-77477766

 

نمایندگی گری | نمایندگی اجنرال | نمایندگی دایکین