" /> چیلر اسکرال هوا خنک گری( B and C series) | magalat
0

چیلر اسکرال هوا خنک گری( B and C series)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

این دستگاهها با دو مدار سرمایشی از ظرفیت ۶۲/۵ kw تا ۱۴۳kw دارای مزایای برجسته و سودمند جهت کاربری در طیف وسیع می باشند.دستگاه ها از داخل کارخانه به صورت کامل و آماده برای نصب بارگیری می شوند. هریک از دستگاهها تحت تست فشار قرار گرفته و بطور کامل با گاز R410A شارژ شده و شارژ اولیه روغن نیز دارند. پس از مونتاژ یک تست کامل کاربری بوسیله آب عبوری از خنک کننده جهت اطمینان از عملکرد صحیح مدارخنک کننده صورت می گیرد.

دستگاه می تواند به جای نصب و تجهیز در موتورخانه در پشت بام و محیط خارجی نصب گردد. از اینگونه سیستم ها می توان در ساختمان های اداری، فروشگاهها، سالنهای تئاتر و ورزشی همچنین بیمارستانها و نیز تهیه آب خنک کننده در فرآیند تولید فنی برای کارخانه ها استفاده نمود. خصوصاً در مکانهای بخصوصی که محدودیت صوتی دارند و یا امکان نصب برج خنک کننده با مشکلاتی روبرو می باشد می توان از این نوع دستگاهها استفاده کرد.

با بهره گیری از دو کمپرسور در هر چیلر، عملکرد این چیلرها در بارهای جزئی منحصر به فرد است. ارزش بار جزئی سیستم((IPLV که نشان دهنده عملکرد دستگاه در بار جزئی می باشد براساس استاندارد ۱۹۹۸ – ۵۹۰ / ARI 550 تنظیم شده است. شاخص IPLV عملکرد چیلرهای مختلف را تحت شرایط یکسان مقایسه می کند. هنگامی که IPLV در نسبت بازدهی انرژی ( EER ) لیست شده باشد، بالاتر بودنEER نشان می دهد که عملکرد کلی چیلر بهتر است.

این کمپرسورها از قاب چدنی کاملاً هرمتیک، اسکرال های چدنی، سه یاتاقان تفلونی و سه فیلتر روغن برای هر کمپرسور تشکیل شده اند.قابلیت عملکرد بسته به شرایط بار سیستم برای ۱ تا ۳۲ کمپرسور به منظور بازدهی بهینه در بار جزئی موجود می باشد، در هر مدار مبرد، لوله کشی روغن و مبرد به صورت مجزا طراحی شده است.

این کمپرسور ها از یک ماژول حفاظتی solid-state ، چهار سنسور برای سیم پیچ موتور، یک پروب دمای تخلیه، و قابلیت خاموش شدن جهت جلوگیری از چرخش معکوس نیز برخوردار می باشد. یک شیر اطمینان خروجی از ایجاد نویز در هنگام خاموش شدن دستگاه جلوگیری می نماید و به صورت استاندارد، با شیر فشار بالا و پائین و شیر سوزنی و sight glass و شیر تنظیم روغن و هیتر داخلی روغن همراه می باشد.

اما در مورد سیستم کنترلی این دستگاه لازم به ذکر است که بخش کنترلی چیلر یک نوآوری در طراحی کنترل       کننده های ماژولار میکروپروسسوری می باشد که عملکرد چیلر را به صورت اتوماتیک کنترل می نماید.

محدوده ی عملکرد:

C ,B   Series……………..T۱  (R22)

بازه ی دمایی کارکرد(C°)                                         اختلاف دمای آب                    خروجی و ورودی(C°) دمای آب خروجی(C°)  
۱۸~۴۸ ۲.۵~۶ ۶~۹                B:Cooling
-۱۵~۲۴ ۲.۵~۶ ۴۰~۵۰                B:Heating
۵~۴۸ ۲.۵~۸ ۵~۱۵                C:Cooling
-۱۵~۲۴ ۲.۵~۸ ۴۰~۵۰                C:Heating

C Series……………..T۱  (R410A)

بازه ی دمایی کارکرد(C°) اختلاف دمای آب                    خروجی و ورودی(C°) دمای آب خروجی(C°)  
۵~۴۶ ۲.۵~۸ ۵~۱۵ Cooling
-۱۵~۲۴ ۲.۵~۸ ۴۰~۵۰ Heating

 

 

B series  ……………..T۳

 

بازه ی دمایی کارکرد(C°) اختلاف دمای آب                    خروجی و ورودی(C°) دمای آب خروجی(C°)  
۱۸~۵۲ ۲.۵~۶ ۶~۹ Cooling