0
0
داکت اسپلیت اجنرال

فروش ویژه داکت اسپلیت اجنرال

نمایندگی رسمی فروش اجنرال در ایران

با نیم قرن تجربه
با گارانتی اصل و رسمی نیا
فروش ، نصب ، تعمیرات انواع داکت اسپلیت اجنرال

نمایندگی رسمی فروش داکت اسپلیت اجنرال در ایران

با گارانتی اصل و رسمی

فروش ، نصب ، تعمیرات انواع داکت اسپلیت

اجنرال | OGENERAL

تضمین بهترین قیمت

تهران ، خیابان دماوند ، بعد از 30 متری نارمک ، نبش خیابان مسعود سعد ، پلاک 468 ، واحد نهم
 
 
66 77 47 77
 
داکت اسپلیت

داکت اسپلیت اجنرال

 داکت اسپلیت اوجنرال

 

 

تعریف داکت اسپلیت اجنرال:

داکت اسپلیت اوجنرال یکی از پرمصرف ترین و رایج ترین سیستم های تولید سرما و گرما در ساختمان ها هستند در نظام مهندسی ساختمان ها ، داکت اسپلیت با تامین هوای سرد در تابستان و تولید هوای گرم در زمستان و فصول سرما برای کلیه فضاها در یک واحد آپارتمان یا ادارات ، بیمارستان‌ها و سازمانها و غیره توسط کانال ها جدا شده در داخل سقف کاذب دمای محیط مورد نظر را به شرایط ایده‌آل و دلخواه تنظیم شده ترموستات می رسانند .

 

مکانیزم داکت اسپلیت اجنرال :

داکت اسپلیت اجنرال که توسط شرکت‌های تولیدی تجهیزات صنایع برودتی دنیا تولید می‌شود از دو بخش و قسمت تشکیل شده است یونیت داخلی که به آن هواساز میگویند یونیت خارجی که کندانسور می باشد تشکیل می شود و توسط دو لوله مسی به یکدیگر مربوط می شود و به این صورت هوای سرد را تولید و دمای مورد نظر محل را تامین می‌کنند و این دما تولیدی توسط کانال های اجرا شده داکت اسپلیت در اتاق کار یا سالن ها توزیع می نماید اگر بخواهیم به صورت کلی مکانیزمی این دستگاه‌ها را بیان کنید در کندانسور داکت اسپلیت ها گاز مبرد خنک شده و از طریق لوله مسی تعبیه شده به شیر انبساط انتقال و پس به صورت گاز مبرد و جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی منتقل می گردد در این بخش گرمای هوای محیط داخلی توسط گاز مبرد درون کل گرفته می‌شود و هوای سرد شده و خنک شده توسط فنی که در پنل داخلی طراحی شده در درون کانال رفت هوا منتقل می‌گردد.

وظایف داکت اسپلیت اجنرال در واقع وظیفه این دستگاه بر حسب موقعیت جغرافیایی و فصل سرما یا گرما تولید هوای مطلوب محیط می باشد عملکرد داکت اسپلیت اگر به دنبال یک گزینه لوکس برای تولید سرما گرمای آپارتمان های مسکونی برج اداره جات بیمارستان ویلاها و غیر هستید البته با هزینه برق مصرفی معادل یا حتی بیشتر از کولر گازی از داکت اسپلیت استفاده نماید در واقع به جای استفاده از چندین اسپلیت در یک واحد از داکت اسپیلت استفاده می‌کنند در این فرآیند و طراحی هزینه نگهداری و بهره برداری از یک سیستم برودتی خیلی کاهش می یابد . کارشناسهای تک کولر با انجام مشاوره های لازم برای شما مناسب ترین انتخاب از برندهای موجود در بازار البته با کیفیت و برتر را بر اساس شرایط فنی و اقتصادی به شما عزیزان سازمانها و انبوه سازان بزرگ و برج سازان عزیز پیشنهاد می نماید طراحی و اجرای بزرگترین مراکز فروش برج ها ساختمان های بزرگ توسط تیم تک کولر به سرانجام رسیده که می تواند معرفی خیلی بزرگی از تک کولر برای شما باشد.

 

انواع مدلهای داکت اسپلیت اجنرال:

داکت اسپلیت را اگر بخواهیم بر حسب انواع مدلها طبقه بندی کنیم داکت اسپلیت معمولی گرید B ، داکت اسپلیت اینورتر دار گرید A . امروزه به دلیل کاهش مصرف انرژی برق توسط داکت اسپلیت ها گرید A که به اسپلیت های کم مصرف و اینورتر دار مشهور هستند طبقه بندی می شود.  در این نوع از داکت اسپلیت ها کمپرسور به قابلیت دور متغیر طرح ریزی شده است که با کاهش دمای محیط مد نظر دور کمپرسور به صورت اتوماتیک کاهش و با افزایش دمای محیط مد نظر دور کمپرسور افزایش می یابد.

 

انواع برندها :

در حال حاضر تک کولر در زمینه فروش داکت اسپلیت با برندهای گری ، اجنرال ، دایکین قرارداد تجاری و همکاری دارد و کلیه داکت اسپلیت این سه برند معروف جهانی در این مجموعه به فروش میرسد هر سه این برندها جز بهترین و پرفروش ترین نوع داکت اسپلیت در دنیا و ایران می باشند .

 

قیمت و هزینه دستگاه های داکت اسپلیت اجنرال و اجزای آن :

قیمت داکت اسپلیت به ظرفیت‌های آن و همچنین برند سازنده آن بستگی دارد و بر حسب ظرفیت مورد نظر شما دستگاه های ما تقسیم بندی شده اند که هر کدام دارای ظرفیت‌های مشخصی و اطلاعات فنی دقیق تری می باشند لذا شما اگر شما قصد خرید هر کدام از این دستگاه های برودتی را دارید ، کارشناس های برخط ما توضیحات لازم را خواهند داد .

 

نصاب داکت اسپیلت اجنرال :

شرکت تک کولر  در تهران سالها تجربه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش سیستم های برودتی را برعهده دارد لذا با تجربه چندین ساله در کنار شما هستیم که انواع مدلهای داکت اسپلیت را در محیط های مختلف آپارتمانی ، کارخانجات ،  پاساژها و مجتمع های تجاری و اداری نصب نماییم .

 

تعمیرات داکت اسپلیت اجنرال :

اگر به هر دلیلی سیستم داکت اسپلیت شما دچار نقص فنی شد میتوانید با مجموعه تک کولر تماس گرفته و تیم راه اندازی و تعمیرات تخصصی داکت اسپلیت به محل اعزام شوند بعد از بررسی تمامی جوامع و مشاهده ایرادات و نقص فنی اقدام به رفع مشکل نمایید .

 

نمایندگی داکت اسپلیت:

تک کولر با افتخار اعلام می دارد که این مجموعه بزرگ مجوز رسمی ۳ نمایندگی مجاز گری ، دایکین و اجنرال را در ایران برعهده داد اگر شما نیاز به خرید داکت اسپلیت از نمایندگی رسمی را در ایران دارید با مجموعه تک کولر در ارتباط باشید که نمایندگی رسمی فروش و خدمات پس از فروش داکت اسپیلت را برعهده دارد . گارانتی کلیه دستگاه های برودتی در فروشگاه تک کولر علی الخصوص داکت اسپلیت دارای گارانتی رسمی از شرکت‌های مربوطه را دارا می باشد کلیه دستگاه های برودتی و سرمایشی و گرمایشی تک کولر با ضمانت اصل و فاکتور رسمی و گارانتی معتبر ارائه می شود.

 

مشاوره:

با توجه به پیچیدگی ساختار داکت اسپلیت حتماً قبل از خرید از کارشناسان که شماره این عزیزان ، در سایت درج شده است تماس گرفته و از راهنمایی ها و پرسش و پاسخ های صورت گرفته به دستگاه های مورد نیاز خود دست یابید.

 


داکت اسپلیت اجنرال یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع امروزی در سطح جهان به شمار می آید داکت اسپلیت اجنرال همانند اسپلیت های دیواری از یک واحد داخلی هواساز و یک واحد خارجی کندانسور تشکیل می شود . که به وسیله لوله های مسی که در تصویر مشاهده می کنید به همدیگر متصل می شود .

داکت اسپلیت اجنرال

سوال سرمایش و گرمایش در این سیستم چگونه انجام میشود؟

سرمایش و گرمایش در داکت اسپلیت اجنرال هواساز با مکش های هوای محیط داخلی صورت می گیرد.

تفاوت سیستم  داکت اسپلیت اجنرال  و سیستم ترکیبی اسپلیت دیواری و رادیاتور چیست؟

ما در این سیستم به جای استفاده از چندین پنل دیواری در یک آپارتمان یا واحد مسکونی یا تجاری یا اداری از یک هواساز مرکزی در پشت سقف کاذب استفاده می گردد. که به وسیله کانال تمامی قسمت های مختلف ساختمان تمام اتاق ها و فضای مورد نیاز تهویه می‌شود سیستم گرمایش داکت اسپلیت اجنرال چگونه از سیستم گرمایش بسیار قوی برای گرمایش از کویل آب گرم استفاده می‌شود که از پکیج یا موتورخانه تامین می‌گردد و به این صورت سیستم رادیاتور حس می‌شود و صرفه‌جویی انرژی در داکت اسپلیت اجنرال چگونه است به طور متوسط ۲۰ درصد تا ۳۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی می شود از دیگر مزایای داکت اسپلیت اجنرال سرعت گرمایش فضا در مقایسه با رادیاتور بسیار بالاست.


تفاوت عمده اسپلیت دیواری با داکت اسپلیت اجنرال

اسپیلیت های دیواری دارای قدرت گرمایش خیلی کمی هستند همچنین از برق گرمایش استفاده می‌کنند که سبب افزایش هزینه برق مصرفی در زمستان می شود.

به طور کلی اگر بخواهیم مزایای کلی سیستم داکت اسپلیت اجنرال را نام ببریم به شرح ذیل اعلام می کنیم:

 • سرمایه بسیار عالی و مطبوع در تابستان و کاهش مصرف برق تا ۵۰ درصد در مقایسه با کولر های گازی
 • گرمایش بسیار قوی توسط کویل آبگرم از پکیج یا موتورخانه
 • صرفه جویی در مصرف گاز در زمستان ۲۰ درصد تا ۳۰ درصد
 • حذف سیستم رادیاتور و لوله کشی های مربوطه
 • اجرای بسیار سریع توسط کانال های فلکسی عایق دار
 • استقلال هر واحد از نظر مصرف انرژی
 • انتقال سرمایش و گرمایش مطبوع توسط کانال در هر واحد به تمامی فضاها ، حذف پنل ها و استفاده مناسب از فضای داخلی
 • کاهش صدای فوق العاده توسط کانال های فلکسی پل عایق دار ( انعطاف پذیر ) جدید
 • حذف لوله کشی های اضافه در ساختمان

در روش داکت اسپلیت اجنرال با استفاده از روش های نوین و حذف لوله کشی اضافه در ساختمان در کاهش هزینه اجرا نیز نقش بسیار مهمی دارد .

 • هوای تمیز و فیلتر شده

در روش داکت اسپلیت اجنرال   فیلتراسیون هوا توسط فیلترهای قابل شستشو انجام می شود. کاهش هزینه در روش تولید به خاطر حذف سیستم رادیاتور  بسیار کاهش پیدا می کند .

 • نصب دستگاه در فضای کوچک و بزرگ

در روش داکت اسپلیت اجنرال تصدیق قابلیت نصب دستگاه برای فضاهای کوچک تا بزرگ را دارد.

 • هزینه نگهداری کم

در  روشداکت اسپلیت اجنرال نیاز به استفاده از تکنسین های نگهداری سیستم ندارد.

 • امکان استفاده در ساختمان های درحال بازسازی با حداقل تعمیرات
 • امکان طراحی سیستم متناسب با سردترین و گرمترین مناطق
 • حذف کانال کشی عمودی از حسن های روش های اجرای داکت اسپلیت اجنرال می‌باشند .

نکات فنی انتخاب دستگاه داکت اسپیلیت به زبان ساده

داکت اسپلیت اجنرال

مراحل طراحی سیستم داکت اسپلیت اجنرال

 • مرحله اول پیشنهاد ظرفیت دستگاه

 • مرحله دوم جانمایی دستگاه داخلی

 • مرحله سوم انتخاب مسیر کانال رفت و برگشت


مرحله اول :

جدول زیر صرفا برای مشخص شدن حدود ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت اجنرال استفاده می گردد. لذا برای انتخاب دستگاه بایستی براساس محاسبات بار اقدام به انتخاب دستگاه نموده جدول فوق بر اساس میزان متراژ مفید فضای مسکونی می باشد لازم به توضیح جدول فوق برای شهرهای تهران اصفهان  و غیره پیشنهاد می گردد.


نکته مهمی که بایستی به نظر شما عزیزان قرار گیرد این مهم می باشد که سیستم های داکت اسپلیت اجنرال   عموماً سیستم هایی با قابلیت کنترل مستقیم نیستند لذا در صورت تمایل بسته به نیازشما می توانید برای منازل مسکونی دستگاه پذیرایی و  اتاق خواب ها را از یکدیگر جدا نمود.


در مرحله دوم:

اجرای داکت اسپلیت اجنرال به جانمایی دستگاه ها اشاره می نماییم بر حسب تجربه و بررسی های معماری منازل مسکونی تجاری ، اداری و حتی فضاهای بیمارستانی و فروشگاهی می‌توان فضاهای زیر را جهت نصب دستگاه پیشنهاد داد:

سقف و راهروهای ارتباطی مابین فضاها

فضای کاذب ایجاد شده در سقف آشپزخانه و لاندری (استفاده از فضای فوق به شرطی که مجاز می باشد که کاملا هوابند شده باشند و برای دسترسی به دستگاه لازم پیش بینی شده باشد) از دیگر نکات مهمی که بایستی در خصوص جانمایی دستگاه بدان اشاره کرد.

توجه به فضای سرویس و نگهداری دستگاه می باشد بدین صورت که با توجه به ابعاد دستگاه از طرف برد و شیر آلات دستگاه حداقل سی و صرف دیگه حداقل 15 سانتیمتر فضای سرویس در نظر گرفته شود لازم به توضیح می باشد. فضای جلو و پشت دستگاه با توجه به این مهم که گرمایی در جلوی دستگاه نصب می گردد یا در پشت دستگاه بایستی حداقل فضای سرویس در نظر گرفته شود به عنوان توصیه فنی در انتخاب دستگاه به من توجه گردد که از برندهای استفاده گردد که گرمایی فابریک روی آنها دیده شده است.


مرحله سوم در صورتی که دستگاه در سقف آشپزخانه نصب می‌گردد علاوه بر آنکه فضایی دوره دستگاه کاملا بایستی هوابند گردد نیز دریچه دسترسی زیر دستگاه باید به گونه‌ای هوا برگردد که هیچگونه نقشی از زیر دستگاه نداشته باشیم.


در برای برگشت هوا بایستی با توجه به فضای معماری از کانال برگشت استفاده کند در صورتی که دستگاه در سقف راهرو نصب می‌گردد نیاز به کانال برگشت نبوده و هوا از زیر دستگاه مکش می‌گردد از دیگر نکات مهم در خصوص کانال های انعطاف پذیر این مهم می باشد که حداقل مقدار طول کانال انشا به طبق مبحث ۱۴ مقررات ملی ساختمان برای اتصال به دریچه هوا نباید از چهار و بیست و پنج متر بیشتر از گردد.موقعیت دریچه های رفت و برگشت به گونه ای تعیین شود که از اتصال کوتاه شدن جلوگیری گردد در خصوص سرعت دریچه رفت و برگشت توصیه می گردد که برآسود هند بوک کریر عمل گردد.

مزایا و معایب داکت اسپلیت اجنرال

یکی از پرطرفدارترین سیستم اجرای تهویه مطبوع در کل دنیا سیستم داکت اسپلیت اجنرال می‌باشد از دو بخش مجزا تشکیل شده از هواساز و کندانسور


رابط اتصال این دو در این سیستم توسط لوله های مسی می باشد ، اگر بخواهیم از مزایای بزرگ سیستم داکت اسپلیت اجنرال نام ببریم استفاده از هوای برگشت نام برد این مزایا باعث میشود راندمان کاری دستگاه بالا برود ، مصرف سوخت کمتر و همچنین هوای تازه و تامین اکسیژن کافی می باشد.

نحوه اجرا و مکانیزم داکت اسپلیت اجنرال

توسط هواساز و مکش های هوای داخلی  ، سرمایش و گرمایش در داکت اسپلیت اجنرال صورت می‌گیرد .

مکانیزم تولید سرما در داکت اسپلیت اجنرال چگونه میباشد؟

برای تولید سرما ، هوا با عبور از اجزای سیکل مانند کندانستور ، کمپرسور ، اداپراتور ، و شیر انبساط و با تغییر فاز مبرد هوای عبوری از روی کویل اداپراتور سرد کرده و آن را به تهویه شونده تحویل می دهد . لذا در این حالت منبع انرژی دستگاه برق می باشد .


برای تولید گرما در سیستم داکت اسپلیت اجنرال :

در این روش به وسیله کویل تعبیه شده در دستگاه و جریان عبوری آب گرم و از داخل کویل هوای عبوری از کویل را گرم میکند و آن را به تهویه شونده می دهد سوال که ممکن است پیش آید این است که در هنگام عبور آب گرم از کل با چه چیزی گرم می شود ؟ 

در این حالت آب عبوری توسط پکیج یا موتورخانه تامین شده گرم می شود در این صورت منبع انرژی دستگاه گاز می باشد.

 داکت اسپلیت اجنرال

مشخصات داکت اسپلیت اجنرال

 • کویل آبگرم
 • شیر برقی سه راه الکترونیکی با قابلیت فرمان پذیری از ترموستات
 • ترموستات جهت تنظیم دمای محیط
 • کمپرسور قدرت و قوی

پیشنهاد مهم در انتخاب داکت اسپلیت اجنرال ها باید دو فاکتور مهم خیلی توجه کرد :

انتخاب دستگاه داکت اسپلیت اجنرال و اجرای درست و اصولی آن

لذا با اجرای درست و صحیح و حرفه ای کانال کشی و لوله کشی توسط افراد مجرب و متخصص می‌تواند به میزان ۵۰ درصد بهره مندی از بالا ترین کارایی سیستم داکت اسپلیت اجنرال را انجام داد.

 

 

 

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

تماس با کارشناس